Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024 roku , Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
strona główna

Ukazał się rocznik 2020/2021 Biblioteki Almanachu Muszyny. Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Stypendia Almanachu Muszyny - dla ambitnych z Muszyny, Krynicy i Starej Lubowli. W willi "Wanda" w Muszynie podpisane zostały umowy stypendialne ze stypendystami Funduszu Stypendialnego Almanachu Muszyny, prowadzonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny, na rok szkolny akademicki 2012/2013. W tym roku stypendia otrzymało 21 uczniów i studentów, w tym Sebastian Stelmach oraz Paulina Smoroń, którzy najlepiej zdali w minionym roku maturę, ponadto uczniowie Liceum w Muszynie, gimnazjów w Muszynie, Powroźniku i Szczawniku, a także Szkoły Muzycznej I stopnia w Krynicy oraz studenci pierwszego roku studiów. Zgodnie z kilkuletnią tradycją stypendia trafiły również do dwójki uczniów gimnazjów ze Starej Lubowli.

Jest to już czternasta edycja programu stypendialnego, finansowanego przez przyjaciół Almanachu Muszyny. Program uzyskał finansowe wsparcie Fundacji Batorego z Warszawy, Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości z Łodzi oraz Spółdzielni Muszynianka. Stowarzyszenie poza fundowaniem stypendiów stara się pozostać z bezpośrednim kontakcie z aktualnymi i byłymi stypendystami; temu celowi służy specjalna podstrona na stronie www.almanachmuszyny.pl .

Funkcjonuje klub stypendystów, organizowane są doroczne spotkania na temat planowania kariery zawodowej, a wyróżniający się stypendyści od kilku lat uczestniczą w Forum Młodych Liderów, które organizowane jest w ramach Forum Ekonomicznego w Krynicy. W minionych latach przyznanych zostało już około 250 stypendiów na łączną kwotę ćwierć miliona złotych. W trakcie XXIII Spotkania Przyjaciół Almanachu Muszyny, które odbędzie się w dniu 6 lipca 2013 roku, planowane jest spotkanie z dotychczasowymi laureatami programu stypendialnego. Są wśród nich lekarze, prawnicy, informatycy, specjaliści od marketingu i przedstawiciele wielu innych zawodów. Będzie to znakomita okazja, aby podzielić się informacjami o sukcesach, jak i poradzić w kłopotach.

Na zdjęciu tegoroczni stypendyści, niektórzy z nich przyszli na spotkanie z rodzicami.

strona główna
| Redakcja rocznika | Bibliografia | Indeks nazw | Indeks nazwisk | Fundusz stypendialny | Spotkania przyjaciół | Kalendarium | Zbiory Almanachu |

C 2024- Wydawnictwo "Almanach Muszyny"
ul. Piłsudskiego 56, 33-370 Muszyna tel. (0-18) 471-48-59