Dzisiaj jest środa, 29 maja 2024 roku , Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
strona główna

Ukazał się rocznik 2020/2021 Biblioteki Almanachu Muszyny. Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Anna Iwanicka (Krynica) i Natalia Święs (Żegiestów), absolwentki Funduszu Stypendialnego Almanachu Muszyny, dzisiaj studentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, reprezentowały Stowarzyszenie Przyjaciól Almanachu Muszyny na VIII Forum Młodych Liderów, które było imprezą towarzyszącą XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy. Na zdjęciu Ania i Natalka z uczestnikami Forum.

"Recepta na sukces to być gotowym na branie na siebie odpowiedzialności" - takie słowa skierował do młodych Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński na VIII Forum Młodych Liderów. Kolejne z tego cyklu spotkanie odbyło się w dniach 3-6 września 2013 roku w Nowym Sączu, a jego tematem przewodnim była przedsiębiorczość młodych ludzi w Polsce i Europie. 350 młodych ludzi z 40 krajów dyskutowało w tym roku o zagrożeniach i szansach projektu europejskiego, o zaufaniu w biznesie i wyzwaniach dla edukacji. Tematem debat było również Partnerstwo Wschodnie i europejska perspektywa dla Bałkanów. Gośćmi tegorocznego Forum byli m. in. Jerzy Kurella - prezes PGNiG, Valdis Zatlers - Prezydent Łotwy w latach 2007-2011, Carlos Braga - Dyrektor Evian Group@IMD, Specjalny Przedstawiciel i Dyrektor na Europę (2011-2012) Banku Światowego oraz Boris Tadic - Prezydent Serbii w latach 2004-2012.

W programie Forum znalazły się nie tylko wykłady i panele dyskusyjne, ale też prezentacje, warsztaty i wydarzenia kulturalne, m.in. koncert plenerowy w Miasteczku Galicyjskim "Mozart kontra Sinatra - multimedialna podróż przez muzykę i sztukę XIX i XX wieku. Między muzyką klasyczną a rozrywkową: symbioza czy odwieczna walka o ideały muzyczne?", który zakończył drugi dzień Forum. Uczestnicy Forum Młodych Liderów mieli także możliwość udziału w XXIII Forum Ekonomicznym w Krynicy, podczas którego odbył się specjalnie przygotowany dla nich panel dotyczący sytuacji młodego pokolenia na rynku pracy. Warto również wspomnieć, że w ramach przygotowań do Forum Ekonomicznego Młodych Liderów i programu polityka zagraniczna oczami młodych (www.oczamimlodych.pl) w dniach 26-28 sierpnia odbyły się w Warszawie warsztaty dziennikarskie, spotkania z ekspertami, a także dwie debaty na temat wad i zalet wprowadzenia euro w Polsce oraz miejsca Polski w Unii Europejskiej. Organizatorem Forum Młodych Liderów jest Europejski Dom Spotkań - Fundacja Nowy Staw, natomiast głównym partnerem wydarzenia - Województwo Małopolskie.

--------------------------------------------------------------------

strona główna
| Redakcja rocznika | Bibliografia | Indeks nazw | Indeks nazwisk | Fundusz stypendialny | Spotkania przyjaciół | Kalendarium | Zbiory Almanachu |

C 2024- Wydawnictwo "Almanach Muszyny"
ul. Piłsudskiego 56, 33-370 Muszyna tel. (0-18) 471-48-59