Dzisiaj jest poniedziałek, 27 maja 2024 roku , Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
strona główna

Ukazał się rocznik 2020/2021 Biblioteki Almanachu Muszyny. Dziękujemy za wiele lat współpracy!

Jak należy planować karierę zawodową? Czym powinien kierować się w wyborze drogi życiowej maturzysta? Jak powinno wyglądać prawdziwe studiowanie w obecnie nasyconym już magistrami rynku? Co jest ważniejsze: wiedza czy doświadczenie? Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć obecnym i przyszłym maturzystom goście zaproszeni na spotkanie "Zaplanuj swoją karierę" zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny, które odbyło się 30 kwietnia w Muzeum Państwa Muszyńskiego w Muszynie.

Każdy z prelegentów opowiadał o swojej dziedzinie pracy. Ewa Paga przedstawiła młodym osobom ogrom możliwości uzyskania pomocy w realizacji marzeń i celów, chociażby na przykładzie kierowanej przez nią Akademii Liderów Rynku Kapitałowego i Fundacji im. Lesława Pagi przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dorota Hołownia, ekspert w Departamencie Komunikacji Marketingowej w Banku Millennium SA w Warszawie, ukazała drogę jaką należy przebyć, aby osiągnąć wymarzoną karierę i aby studiowanie stało się naszą wielką przygodą. Natomiast Krzysztof Wnęk, prezes Miasteczka Multimedialnego w Nowym Sączu udowadniał za przykładem Steva Jobsa, twórcy Apple, że musimy wierzyć we własne siły i dążyć do osiągnięcia satysfakcji i szczęścia w pracy, ale nie kosztem własnego szczęścia, lecz z pomocą naszych zainteresowań.

Jak wiadomo w Polsce coraz powszechniejsza staje się chęć zintegrowanej pomocy młodym osobom w wyborze drogi życiowej. W kontekście spotkania warto podkreślić, że także wsparcie ze strony organizacji pozarządowych w doradztwie zawodowym może być bardzo przydatne młodzieży i szkołom, aby pomóc przyszłej elicie Polski podejmować same trafne decyzje zawodowe i dzięki temu zapobiec bezrobociu i frustracji absolwentów wyższych uczelni.

Do pobrania prezentacja na temat programu stypendialnego Fundacji 2065 im. Lesława Pagi. Pobierz

Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny zorganizuje podobne spotkanie za rok.

 

strona główna
| Redakcja rocznika | Bibliografia | Indeks nazw | Indeks nazwisk | Fundusz stypendialny | Spotkania przyjaciół | Kalendarium | Zbiory Almanachu |

C 2024- Wydawnictwo "Almanach Muszyny"
ul. Piłsudskiego 56, 33-370 Muszyna tel. (0-18) 471-48-59